כאבים בחזה – הקדמה

כאבים בחזה? אבחון וטיפול מהירים עשויים למנוע נזקים וכאבים כרוניים. יש לעתים שאבחון וטיפול מהירים עשויים גם להציל חיים. כאב המופיע בחזה הוא תסמין שכיח שניתן לחלק את הגורמים לו לשני סוגים: כאב הנובע ממקור פנימי ובכלל זה לב, ריאות ועוד וכאב הנובע מפגיעה בקיר החזה. חשוב להקדים ולומר, אל תנסו לאבחן את הכאב שלכם. בכול מקרה שבו אתם חשים כאב באזור החזה שלא ברור לכם מה מקורו מומלץ להגיע לחדר מיון לאבחון.

כאב בחזה הנגרם בגלל פגיעה בקיר החזה או כאבים המושלכים מהצוואר או מהגב העליון אל החזה נמצאים בתחום המומחיות שלנו. כאן, בעמוד הנוכחי פירטתי עבורכם חלק מאותם גורמי כאב בחזה ובעיקר אלו הנגרמים בגלל פגיעה בקיר של החזה. עוד פירטתי כאן אלו סימנים ותסמינים עדיף לברר אצל הקרדיולוג או בחדר מיון ואלו אצל כירופרקט. למידת ההיסטוריה הרפואית, בדיקה גופנית ולעתים בדיקות מעבדה יאפשרו במידת הצורך להפנות אתכם או לחלופין לטפל במקור הבעיה ולמנוע נזקים כרוניים.

כאב בחזה: גורמים אבחון וטיפול
כאבי חזה

כאב בחזה: גורמים אבחון וטיפול

כאב בחזה - גורמים אבחון וטיפול הם השלבים שקלינאי צריך לעבור כדי להשיג ריפוי. כאבים בחזה מהווים תופעה שכיחה. ברוב המקרים הגורם הוא שולי והכאבים הללו צפויים לחלוף תוך ימים…

להמשך קריאה כאב בחזה: גורמים אבחון וטיפול
תסמונות כאב שכיחות בחזה
תסמונות כאב שכיחות בחזה

תסמונות כאב שכיחות בחזה

תסמונות שכיחות בחזה כוללות פגיעה במערכת שריר ושלד, מחלת לב ו/או בכלי הדם, ליקוי במערכת העיכול ועוד. סימנים תסמינים שמקורם באזור האנטומי הזה עלולים להיות חריפים, חודרניים, מוחצים, שורפים, קלים, קהים וטורדניים בלבד. יש לאבחן את מקורם.

להמשך קריאה תסמונות כאב שכיחות בחזה
כאבים בצלעות אבחון וטיפול
כאבים בצלעות אבחון וטיפול

כאבים בצלעות אבחון וטיפול

כאבים בצלעות? אבחון וטיפול מהירים יקצרו את הסבל. הצלעות שלנו עלולות להוות מקור לסימנים ותסמינים כולל מיחושים, קושי לנשום וקושי להניע את פלג הגוף העליון. הגורמים לרוב יהיו חבלה מקומית בעקבות נפילה, תאונה, פציעת ספורט ועוד. 

להמשך קריאה כאבים בצלעות אבחון וטיפול
תסמונת מוצא בית החזה
תסמונת מוצא בית החזה

תסמונת מוצא בית החזה

תסמונת מוצא בית החזה היא אוסף סימנים ותסמינים הכולל מיחושי צוואר ויד וחסר נוירולוגי שנוצרים בגלל לחץ על עצבים ועל כלי דם בעוברם בין בסיס הצוואר לבית השחי. הגורמים כוללים ליקויים מבניים מולדים, ליקוי יציבה ועוד. לתופעה יש רוב נשי בגיל 50-20.

להמשך קריאה תסמונת מוצא בית החזה
כאבים בחזה אבחון
כאבים בחזה אבחון

כאבים בחזה אבחון

כאבים בחזה? אבחון מהיר עשוי להפחית את הסיכון לנזקים בלתי הפיכים. מודעות למגוון הגורמים והתסמינים האפשריים  יעזור לכול קלינאי לדעת האם החולה שלפניו נמצא בסכנת חיים. הגורמים לכאבים עלולים לכלול החל ממתיחת שריר וכלה באוטם שריר הלב.  

להמשך קריאה כאבים בחזה אבחון
כאבים בצלעות מה גורם להם
כאבים בצלעות מה גורם להם

כאבים בצלעות מה גורם להם

כאבים בצלעות? גורמים ותסמינים אופייניים עשויים להועיל בזיהוי מקור הבעיה. הצלעות תומכות בפלג גוף העליון ומגנות על איברים פנימיים, לצלעות תפקיד חשוב בתהליך הנשימה. רוב הפציעות והדלקות שמתפתחות בצלעות והרקמות הסובבות אותן אינן משמעותיות. 

להמשך קריאה כאבים בצלעות מה גורם להם