כאב בירך – הקדמה

כאב בירך? אבחון וטיפול הניתנים ללא דיחוי עשויים למנוע נזקים בלתי הפיכים. מיחושים במפרק הירך, פציעות ירך ודלקות במפרקי הירך הם עניין שכיח. סימנים ותסמינים אלו עשויים להיות קלים וחסרי משמעות או חריפים וכרוכים במגבלות תנועה והפרעות שינה. ככול שאנו מתבגרים כך עולה הסיכון ללקות בהפרעות בריאותיות במפרקים נושאי משקל אלו. במחקר מסוים בקרב גילים 65 – 74 נמצא ש – 19.2% דיווחו על סימנים ותסמינים שנבעו ממפרק הירך.

כאב בירך הוא משהו שצריך להתייחס אליו ברצינות ולדעת כול מה שאפשר על הגורמים לו ועל גורמי הסיכון להתפתחותו. כאן ריכזתי עבורכם חלק ניכר מהתסמונות וההפרעות שעלולים לגרום לכאב שלכם בירך. בין היתר תוכלו לקרוא מאמרים שעוסקים באבחון, טיפול ומניעה של תסמינים אלו. בכול הנוגע לפציעות הזמן הוא גורם חשוב. ברוב המקרים המשמעות של אבחון מוקדם הוא גם טיפול יעיל ומניעת התפתחות  תסמינים כרוניים וצורך עתידי בטיפולים אגרסיביים ובכלל זה ניתוח להחלפת מפרק.

פציעות שכיחות בירך וכיצד למנען
פציעות שכיחות בירך וכיצד למנען

פציעות שכיחות בירך וכיצד למנען

פציעות שכיחות בירך וכיצד למנען מהווים מידע חשוב עבור כלל האוכלוסייה ובעיקר עבור ספורטאים ומבוגרים. כאבים בירך הנגרמים בשל פציעה מקומית מהווים עניין שכיח. בעבר כול כאב שהופיע באזור הירך…

להמשך קריאה פציעות שכיחות בירך וכיצד למנען
כאב במפרק הירך: גורמים אבחון וטיפול
כאב במפרק הירך: גורמים אבחון וטיפול

כאב במפרק הירך: גורמים אבחון וטיפול

כאב במפרק הירך: גורמים אבחון וטיפול. כאבים במפרק הירך היא תופעה שכיחה. חלק ניכר מהמקרים שבהם החולה סבור שהכאבים שלו נובעים מהגב מגיעים למעשה ממפרק הירך. מפרק הירך הוא מפרק…

להמשך קריאה כאב במפרק הירך: גורמים אבחון וטיפול
תסמונת התפס בירך אבחון וטיפול
תסמונת התפס בירך טיפול

תסמונת התפס בירך אבחון וטיפול

תסמונת התפס בירך? טיפול מהיר עשוי למנוע התפתחות דלקת פרקים ניוונית במפרק וצורך עתידי בניתוח להחלפתו. תסמונת זאת מתפתחת כאשר קיים ליקוי מבני מולד או נרכש במפרק. חשוב לציין שלמרות החשיבות מלאכת האבחון עלולה להיות מורכבת ומאתגרת. 

להמשך קריאה תסמונת התפס בירך אבחון וטיפול
תסמונת התפס במפרק הירך
תסמונת התפס במפרק הירך

תסמונת התפס במפרק הירך

תסמונת התפס במפרק הירך היא אחת הסיבות להתפתחות נזקים וכאבים מקומיים במפשעה וברקמות סביב לה. על פניו פרק זה בגלל היותו סינוביאלי כדורי אמור היה לאפשר לנו תנועה חלקה ונרחבת ביותר וברוב המכריע של המקרים הוא אכן עושה זאת.

להמשך קריאה תסמונת התפס במפרק הירך
טיפול בכאבים בשריר הירך האחורי
טיפול בפציעה של שריר הירך האחורי

טיפול בכאבים בשריר הירך האחורי

שריר הירך האחורי? טיפול מהיר בפציעה של השריר ימנע תסמינים כרוניים ופציעות חוזרניות. פציעה של שריר הירך האחורי בגלל מתיחה או קרע באחד משרירי מיתר הברך שכיחה בקרב ספורטאים בענפי ספורט שיש בהם עומס על החלק האחורי של הירך כמו כדורגל, טניס, כדורסל ועוד. 

להמשך קריאה טיפול בכאבים בשריר הירך האחורי
מפרק הירך אנטומיה וביומכניקה
מפרק הירך אנטומיה וביומכניקה

מפרק הירך אנטומיה וביומכניקה

מפרק הירך? אנטומיה וביומכניקה עשויים להועיל לנו בבואנו לאבחן את מקור הסימנים והתסמינים במפרק. בחלק ניכר מהמקרים מקור הבעיה אינו במפרק עצמו אלא נובע מפציעת גב כמו פריצת דיסק מותני, לחץ על עצב מותני הנוצר עקב כך ותסמינים המושלכים לאזור האגן. 

להמשך קריאה מפרק הירך אנטומיה וביומכניקה