לבחור מאמן כושר אישי

לבחור מאמן כושר אישי

לבחור מאמן כושר אישי הוא שלב חשוב ובעל משמעות גדולה על הבריאות שלכם. לבחור נכון את מאמן הכושר שאתו תעבדו בחודשים הבאים מחייב תשומת לב רבה. אימון עם מאמן אישי ידחוף גם את העצלנים שבקרבנו לאימון משמעותי ועקבי. מאמנים אישיים טובים משפרים את מרכיבי הכושר הגופני ואת הביצועים של אתלטים מקצועיים ברחבי העולם. מאמן גרוע יפגע בכם.

מאמנים אישיים לא צריכים להיות נחלתם הבלעדית של ספורטאים מקצועיים. כול אחד מאתנו ללא הבדל גיל, מין או מצב גופני יכול וצריך ליהנות מהשירותים שלהם. יחד עם זאת מאמן אישי גרוע שאינו יודע להתאים את רמת האימון וסוג האימון לחניך שלו חושף אותו לסיכון גבוה לפציעות ספורט. בין הפציעות שעלולות להיגרם בחדר הכושר נמנה:

 • פציעות שרירים בכתף
 • פריצת דיסק בגב התחתון או בצוואר
 • שחיקות של סחוסים בברכיים ועוד

כל אלה ועוד הן פציעות שכיחות שבהן אנו מטפלים במרפאתי ונגרמות בגלל הנחיות לקויות של מאמן. מאידך מדריך כושר אישי מקצועי ישביח את הבריאות ואת היכולות של המתאמן שלו. חשוב לזכור, פציעות קשות וממושכות עלולות לעצור את האימונים שלכם באופן מוחלט עם כול המשתמע מכך מבחינה בריאותית.

לבחור מאמן כושר אישי – למה צריך מאמן כושר?

באופן רגיל כאשר אין מגבלות כלשהן המאמן יתאים ליכולות שלכם תכנית אימון הכוללת:

 • אימונים אירוביים
 • אימוני כוח
 • אימונים של שיווי משקל ועוד

את התוכנית ירכיב המאמן לאחר שיעור ניסיון שבו בחן את היכולות שלכם. המאמן המקצועי שלכם:

המאמן שבחרתם אמור:

 • להשגיח שאתם עובדים נכון ואינכם חשופים לפציעות
 • יזהה מתי קשה או קל לכם מידי
 • ויבצע שינויים נדרשים בתוכנית האימונים

אם מטרת האימונים שלכם היא לא רק כושר גופני על מרכיביו השונים אלא גם שיקום מפציעה יעמוד המאמן בקשר עם הכירופרקט שלכם כדי לקבל הנחיות. אך ראשית יש לבחור מאמן מתאים.

כיצד לבחור מאמן כושר אישי?

השכלה / הכשרה

לא כול המאמנים עברו הכשרה דומה. חלק מהם עבר הכשרה בת מספר חודשים בלבד בעוד שמאמנים אחרים מעלי תארים אקדמאים בתחום או סיימו בתי ספר למאמנים. גיליתי במהלך השנים שישנם מאמנים טובים ומוכשרים שלא זכו להשכלה רחבה בתחום ולמרות זאת צריך להעניק עדיפות לבעלי ההשכלה המקיפה. מאמנים עם השכלה מתאימה בתחום מצוידים בידע האנטומי והפיזיולוגי הנדרש כדי להפחית את הסיכון לפציעות.

שנות ניסיון

נתון נוסף שיש לברר הוא מספר שנות הניסיון כמאמנים. הרבה פעמים שנים של ניסיון באימון אנשים מחפים על השכלה חסרה. רק בעבודה אינטנסיבית עם אנשים אתה לומד להכיר את המגבלות שלהם, מה מותר ומה אסור, מתי לדחוף לעוד חזרה ומתי להניח ועוד.

אישיות מתאימה

עבודה עם מאמן אישי באופן צמוד מספר פעמים בשבוע ולאורך חודשים דורשת התאמה גם ברמה של האישיות. נכון, אתם כאן כדי לעבוד ולא לבלות אבל בכל זאת מאמן או מאמנת עם תכונות מתאימות עשויות להפחית את הטרדה שבאימונים. לכן, כדאי לנסות להתרשם גם מהאופי ומהתנהלות של המאמן או מאמנת. האם יהיה לכם כיף ומעניין להתאמן איתם לאורך זמן?

המלצות

תוכלו גם לבקש המלצות ממתאמנים בהווה או בעבר. סביר להניח שמאמן שעבד עם מספר רב של אנשים תוך שהוא גורם להם להתמיד, להיות מרוצים ולא לפצוע אותם יהיה טוב גם עבורכם. המאמן או המאמנת שאתם רוצים לגייס אינם מספקים המלצות? תמשיכו לחפש!

התאמה של לוחות זמנים

יש להניח שאימוני כושר אינה הפעילות היחידה שלכם במשך היום. בטוח שיש לכם דברים נוספים על הראש כולל עבודה, עיסוקים עם הילדים, חברים ועוד. אנו נוטים לבטל אימוני הכושר שאינם משובצים במשבצת זמן נוחה. לכן חשוב גם לבדוק האם המאמן או המאמנת הללו מתאימים לכם גם בכול הנוגע ללוח הזמנים שלהם. האם הם יוכלו לאמן אתכם בשעות שנוחות לכם?

עלויות

יש כמובן את נושא העלות. עלויות של אימון אישי נעות בין 150-200 שח. בררו האם תקבלו הנחה על תשלום מראש על מספר שיעורים. עשו את החשבון שלכם והחליטו כמה שווה לכם לשלם. אל תשכחו לברר מה המדיניות של המאמן בכול הנוגע לביטולים.

לבחור מאמן כושר אישי לצורך שיקום

ראשית חשוב שנציין כבר בהתחלה:

 • ללא פעילות גופנית אין שיקום
 • בלי פעילות גופנית הסיכון להישנות הבעיה שלכם עולה
 • ללא שיקום הסיכון של פציעות ספורט חוזרות הוא גבוה

מאמן אישי טוב יכול ליישם באופן מדויק וזהיר את ההנחיות שקיבל מהכירופרקט. בכך הוא יאפשר לחולה אימון בטוח ושיקום יעיל ומהיר. מאמן אישי לצורך שיקום נדרש לידע וניסיון נרחבים יותר. מאמן מסוג זה צריך ללכת על קרקע בטוחה בלבד. כאשר יש ספק לגבי פעולה מסוימת הוא צריך להתייעץ עם הקלינאי ששלח את המתאמן ורק לאחר מכן לבצע אותה.

מתי המאמן כושר אינו טוב ויש להחליפו?

בחירת מאמן כושר אישי מתאים מחייבת מחשבה. אך לפעמים גם לאחר שבועות וחודשים של אימונים הבחירה שלכם עלולה להתגלות כלא נכונה. אי התקדמות שלכם גם לאחר שבועות וחודשים של אימונים או התנהגויות שונות של המאמן אמורים להציב דגלים אדומים מעל הבחירה שלכם ולגרום לכם לשקול להחליף מאמן אישי. להן מספר דוגמאות להתנהלות שאינה תקינה שבגינן מומלץ להחליף מאמן כושר אישי:

חוסר מקצועיות

לבחור מאמן כושר אישי
לבחור מאמן כושר אישי

מאמן כושר אישי מקצועי ידחוף אתכם החוצה מאזור הנוחות שלכם בכול הנוגע לרמת הקושי באימונים אך גם אמור לדאוג לכך שלא תפצעו. מאמן אישי טוב ייקח בחשבון את יכולות היסוד שלכם ואת מצבכם הרפואי, יוודא שהאימון יבוצע נכון ומדויק, יקפיד על הדרגתיות תוך שמירה על זמני מנוחה והתאוששות. אין לבצע את הנחיות המאמן אם הן גורמות להופעת כאב. כאבים ופציעות מרובות מעידים על חוסר מקצועיות. אם אתם מרבים להיפצע החליפו מאמן.

"מעניק" עצות שלא מתחום התמחותו

למאמני כושר אישיים ידע רב אך מוגדר ותחום. לעתים מתוך רצון טוב עלולים המאמנים לגלוש ולתת עצות בתחומים שבהם אינם מבינים כמו בתזונה או ברפואה או שאינם מבינים מספיק. בכול בעיה בריאותית יש להתייעץ עם בעלי המקצוע המתאימים בלבד. אין לבצע את הנחיות המאמן אם הן סותרות את ההנחיות שקיבלתם מהכירופרקט או מבעל המקצוע הרפואי שהפנה אתכם אליו.

עסוק בעניינים אחרים

עוד חשוב לוודא שאתם מתאמנים יותר מאשר מדברים. הזמן שלכם יקר ואתם רוצים לנצל אותו באופן היעיל ביותר מאמן כושר אישי שמבזבז את זמנכם על פטפוטים חברתיים אתכם או עם הסובבים או מרבה לדבר בטלפון אינו המדריך המתאים. החליפו אותו.

שימו סוף לכאב.

לאבחון מקצועי וייעוץ,
התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים:

שימו סוף לכאב!

לאבחון מקצועי וייעוץ, התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם:

קראו עוד באותו נושא:

משמעות בחיים שומרת על המוח

משמעות בחיים שומרת על המוח

משמעות בחיים שומרת על המוח! חכמי עבר כמו הרמב"ם (1138-1204) הצביעו על הקשר שבין נפש האדם לבריאותו. מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות מצביעים על קשר בין מחלות גופניות כולל פגיעה פיזית במוח בגלל תחושות שליליות ודיכאון.

שריר הפיריפורמיס

תסמונת פיריפורמיס אבחון וטיפול

תסמונת פיריפורמיס? טיפול מהיר עשוי למנוע התפתחות נזקים ותסמינים כרוניים. ברוב המקרים מיחושים המופיעים בחלק התחתון של הגב והאגן נגרמים בגלל נזק בעמוד השדרה המותני. לעתים הגורם למיחושים הללו הוא גירוי של העצב הסיאטי על ידי שריר הפריפורמיס באגן. 

שכיחות הפרעות הגורמות כאבים בלסת

שכיחות ההפרעות במפרק הלסת

כאבים בלסת? שכיחות ההפרעות בפרק הזה גדולה הרבה יותר ממה ששיערו מומחים בתחום. פגיעה בציר תנועה זה, המצוי בקדמת האוזן ומהווה את נקודת החיבור של הלסת התחתונה אל הגולגולת, בגלל טראומה או שימוש יתר, עלולה לגרום למגוון רחב של סימנים ותסמינים.