הרדמה כללית מסוכנת למוחו של הילד

הרדמה כללית מסוכנת למוח של הילד
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


הרדמה כללית מסוכנת למוחו של הילד!. הרבה גורמים מאיימים על בריאותו של הילד שלכם. ההורים חייבים להשגיח שלא יאכל "אוכל זבל" וישמין, שיעסוק בפעילות גופנית מספק, שיקבל מספיק שעות שינה, שיהיה תלמיד טוב ועוד. על פי המחקר הנוכחי ישנם גם איומים על מוחו הצעיר של ילדכם. הקשר שבין הרדמה כללית למוחו של הילד שלכם מהווים בשנים האחרונות מקור לדאגה. הדבר נובע מכך שהשנים הראשונות של חיי הילד הן השנים החשובות ביותר להתפתחות מוחו. שנים אלה הן גם בעלות השפעה עצומה על מהלך חייו בעתיד. האם גם הרדמה כללית עלולה לחבל במוח של ילדכם?

ילד שמוחו נפגע ולו במעט באותם שלבים מוקדמים של חייו עלול להישאר מאחור. אחד הגורמים החשודים לפגיעה במוח הצעיר היא הרדמה כללית. האם הרדמה כללית עלולה לחבל ביכולות של המוח של ילדכם הרך?

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפוןהרדמה כללית מסוכנת למוחו של הילד – רקע

מליוני ילדים בארצות הברית עוברים ניתוחים המחייבים הרדמה מלאה. מליוני נשים בהריון זקוקות גם הן להרדמה מלאה לצורך ביצוע ניתוח כזה או אחר. האם מדובר בפרוצדורה בטוחה על המוח המתפתח של הילד. היכולת הפוטנציאלית להרעיל באמצעות חומרי הרדמה את מוחו של הילד המתפתח ולפגוע בהתפתחות שלו מהווים בשנים האחרונות מקור לדאגה.

חומרים שעלולים להגיע ישירות למוחו של הילד בגלל הרדמה מלאה או דרך אמו בשלב העוברי נחקרים לאחרונה באופן אינטנסיבי. מחקרים שבדקו את ההשפעות של חומרי ההרדמה הללו על בעלי חיים זיהו השפעה מידית וארוכת טווח על תפקודים שונים. בבדיקה שנערכה על ילדים נמצא שחשיפה בודדה וקצרה של הרדמה מלאה אינה גורמת לנזקים ארוכי טווח עם זאת ישנם מחקרים ארוכי טווח שבודקים זאת לעומק וצפויים לפרסם את מסקנותיהם במהלך השנים הקרובות.

הרדמה כללית מסוכנת למוחו של הילד
הרדמה כללית מסוכנת למוחו של הילד

בשנת 2016 פרסם משרד הבריאות האמריקאי אזהרה מפני הרדמה מלאה הנמשכת מעל 3 שעות בקרב ילדים עד גיל 3 או בקרב נשים בשלב השלישי של ההריון. הרדמה מלאה במצבים הללו עלולה להשפיע על התפתחות המוח של הילד.

המחקר

החוקרים בדקו האם הרדמה כללית המתבצעת לפני גיל 4 לצורך ניתוח עלולה לגרום ליקויים בהתפתחות המוח.

ממצאי המחקר

ילדים עד גיל 4 שעברו ניתוח תחת הרדמה כללית הצליחו פחות במבחני אינטליגנציה לעומת בני גילם שלא עברו הרדמה כזאת. ממצאי המחקר מתבססים על השוואה שנערכה בין היכולות של 53 ילדים שעברו הרדמה כללית לעומת 53 ילדים באותו גיל, מין ושכבה חברתית כללית שלא עברו הרדמה כללית.

מסקנות החוקרים

הרדמה כללית מסוכנת למוחו של הילד! נסו למנוע, לצמצם או לדחות ביצוע כול ניתוח שאינו חשוב, המחייב הרדמה כללית של ילדים, לפני גיל 4.

06,2015 Pediatrics

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


מאמרים קשורים

פציעות שכיחות בלסת וכיצד למנען

פציעות שכיחות בלסת וכיצד למנען

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בלסת וכיצד למנען מהווים מידע חשוב לכולם. מפרקי הלסת פועלים

פציעות שכיחות בירך וכיצד למנען

פציעות שכיחות בירך וכיצד למנען

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בירך וכיצד למנען מהווים מידע חשוב עבור כלל האוכלוסייה ובעיקר

פציעות שכיחות במרפק וכיצד למנען

פציעות שכיחות במרפק וכיצד למנען

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות במרפק וכיצד למנען מהווים מידע חשוב עבור כולם ובעיקר עבור