הרדמה כללית מסוכנת למוח הילד

הרדמה כללית מסוכנת למוח של הילד

הרדמה כללית מסוכנת למוח הילד!. הרבה גורמים מאיימים על בריאותו של הילד שלכם. ההורים חייבים להשגיח שלא יאכל "אוכל זבל" וישמין, שיעסוק בפעילות גופנית מספק, שיקבל מספיק שעות שינה, שיהיה תלמיד טוב ועוד. על פי המחקר הנוכחי ישנם גם איומים על מוחו הצעיר של ילדכם.

הקשר שבין הרדמה כללית למוחו של הילד שלכם מהווים בשנים האחרונות מקור לדאגה. הדבר נובע מכך שהשנים הראשונות של חיי הילד הן השנים החשובות ביותר להתפתחות מוחו. שנים אלה הן גם בעלות השפעה עצומה על מהלך חייו בעתיד. האם גם הרדמה כללית עלולה לחבל במוח של ילדכם ולעצור את התפתחותו? אחד הגורמים החשודים לפגיעה במוח הצעיר היא הרדמה כללית. האם הרדמה כללית עלולה לחבל ביכולות של המוח של ילדכם הרך?

הרדמה כללית מסוכנת למוח הילד – רקע

מליוני ילדים בארצות הברית עוברים ניתוחים המחייבים הרדמה מלאה. מליוני נשים בהריון זקוקות גם הן להרדמה מלאה לצורך ביצוע ניתוח כזה או אחר. החששות נובעים מהיכולת הפוטנציאלית של חומרי הרדמה להרעיל את מוחו של הילד המתפתח. השפעה רעילה זאת עלולה לפגוע בין היתר בהתפתחות המוח ובהתפתחות הילד.

  • חומרי הרדמה עלולים להגיע ישירות למוחו של הילד כאשר הוא מורדם לצורך ניתוח
  • חומרים אלו עלולים להגיע למוחו של העובר כאשר אמו מורדמת לצורך ניתוח

מחקרים שבחנו את השפעות חומרי ההרדמה על בעלי חיים זיהו השפעה מידית וארוכת טווח. השפעות אלה באו לידי ביטוי בתפקודים שונים. עם זאת, הרדמה חד פעמית מלאה אינה גורמת לנזק ממושך. מחקרים ארוכי טווח שבודקים נתון זה לעומק צפויים לפרסם את מסקנותיהם במהלך השנים הקרובות.

בשנת 2016 פרסם משרד הבריאות האמריקאי אזהרה מפני הרדמה מלאה הנמשכת מעל 3 שעות. אזהרה זאת תקפה לילדים עד גיל 3 וגם לנשים בשלב השלישי של ההריון. הרדמה מלאה במצבים הללו עלולה להשפיע על התפתחות המוח של הילד.

המחקר

החוקרים בדקו האם הרדמה כללית המתבצעת לפני גיל 4 לצורך ניתוח עלולה לגרום ליקויים בהתפתחות המוח.

ממצאי המחקר

הרדמה כללית מסוכנת למוח הילד
הרדמה כללית מסוכנת למוח הילד

לעומת בני גילם שלא עברו הרדמה:

  • ילדים עד גיל 4 שעברו ניתוח תחת הרדמה כללית הצליחו פחות במבחני אינטליגנציה

ממצאי המחקר מתבססים על השוואה שנערכה בין היכולות של 53 ילדים שעברו הרדמה כללית לעומת 53 ילדים באותו גיל, מין ושכבה חברתית כללית שלא עברו הרדמה כללית.

מסקנות החוקרים

הרדמה כללית מסוכנת למוחו של הילד! נסו למנוע, לצמצם או לדחות ביצוע כול ניתוח שאינו חשוב, המחייב הרדמה כללית של ילדים, לפני גיל 4.

06,2015 Pediatrics

שימו סוף לכאב.

לאבחון מקצועי וייעוץ,
התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים:

שימו סוף לכאב!

לאבחון מקצועי וייעוץ, התקשרו: 03-6430372
או השאירו פרטים ומיד נחזור אליכם:

קראו עוד באותו נושא:

בלי כאב אין התקדמות בספורט

בלי כאב אין התקדמות בספורט

בלי כאב אין התקדמות? מסוכן לחשוב כך בכול הנוגע לפעילות גופנית! אין חולק על התרומה של פעילות גופנית לבריאות שלנו. אבל, כמה קשה אנו צריכים להתאמן כדי לשמר ולשפר אותה? מתי פעילות גופנית מפסיקה לתרום לבריאותנו ומתחילה לפגוע בה? 

פעילות גופנית לעובדי משרד

פעילות גופנית לעובדי משרד

פעילות גופנית לעובדי משרד עשויה למנוע חלק מהפגיעות האופייניות לעבודה מסוג זה. רוב הפציעות מעבודה במשרד שייכות לסוג הקרוי פציעות ממאמץ חוזרני. תסמונות כאב שכיחות בגין עבודה משרדית כוללים בין היתר כאב צוואר, כאב מרפקים וידיים ועוד.