משקאות אנרגיה מזיקים לילדים

משקה אנרגיה מזיק לילדים
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

משקאות אנרגיה מזיקים לילדים! הבריאות של הילדים שלנו מעסיקה אותנו רבות. אנו ערים למגוון הרחב של איומים שקיימים על הבריאות הזאת של הילדים. החל זמני הצפייה בטלוויזיה, שעות הגלישה באינטרנט ובאיזה אתרים הוא גולש, האם הוא עוסק בפעילות גופנית מספקת ומה לגבי לימודיו…משקאות אנרגיה עשירים בסוכרים וקפאין הפכו בשנים האחרונות לטרנד עם הצלחה כלכלית ניכרת. בארצות הברית נמכרים משקאות אנרגיה בשווי של יותר מ- 40 ביליוני דולרים כול שנה והתחזית לשנת 2021 נאמדת ב- 61 בילוני דולרים לשנה. ילדים ובני נוער מרבים לשתות משקאות אנרגיה עשירים בסוכרים וקפאין.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  עקב הנזקים הכרוכים בזה החוקרים מבקשים למנוע את התופעה. גם ארגון הבריאות העולמי הכריז שמשקאות אנרגיה יוצרים איום על בריאות הציבור. הצבא האמריקאי הוציא הערת אזהרה לחיילים להימנע משתיית יתר של משקה אנרגיה כדי למנוע מצבים של חוסר שינה ועייפות מאוחרת במצבים שבו הם צריכים להיות ערניים. מומלץ לבוגרים בריאים לא לשתות יותר ממשקה אנרגיה אחד ביום. הארגון האקדמאי לרפואת ילדים (American Academy of Pediatrics) המליץ שילדים הימנעו מהם לחלוטין.

  {loadposition inside-page}

  משקאות אנרגיה מזיקים לילדים – רקע

  ריכוז גבוה של סוכר וחומרים מעוררים אחרים כגון קפאין המצויים בשפע במשקאות אנרגיה גורמים להפרעות קשב וריכוז אצל ילדים. לאור העובדה שמשקאות אנרגיה גורמים להפרעות קשב וריכוז, ממליצים החוקרים למנוע או לצמצם את צריכתם על ידי ילדים ובני נוער לצרוך. עוד מוסיפים החוקרים שמנת הסוכר היומית המקסימלית המותרת לצריכה של ילדים ובני נוער עומדת על 33 גרם בעוד שכול משקה אנרגיה מכיל 40 גרם סוכר ולרוב הילדים ובני הנוער לא מסתפקים במשקה אחד.

  אין לשכוח שמלבד הנזקים לקשב ולריכוז לכמות גדולה של סוכר יש גם משמעות בכול הנוגע להשמנה. ההשמנה גורמת לנזקים אישיים וכלכליים כבדים ביותר. בארצות שונות בעולם כולל קנדה מחוקקים חוקים שנועדו לפקח על הרכיבים במשקאות האנרגיה ומוטלים מיסים מיוחדים כדי להפחית את הכדאיות של ייצורן. בשנת 2007 הגיעו לחדרי מיון בארצות הברית 1,145 נערים בעקבות שתיית משקאות אנרגיה שהובילו לבעיות בריאותיות. בשנת 2011 מספר הנערים שהגיע לחדרי מיון מסיבה זאת טיפס כבר ל- 1,499.

  מה זה משקה אנרגיה

  משקאות אנרגיה מזיקים לילדים
  משקאות אנרגיה מזיקים לילדים

  רוב משקאות האנרגיה כוללים כמויות גדולות של קפאין, סוכר, וויטמינים כגון וויטמין B ומעוררים חוקיים כגון גוארנה, טאורין, L – קרניטין ועוד. גוארנה הוא צמח טרופי שגדל באמזונס. גוארנה נושא פירות בעלי השפעה מעוררת. עקב ההשפעה המעוררת התושבים המקומיים נוהגים לשתות בארועים מסוימים חליטה של זרעי הפרי.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   טאורין היא חומצה אורגנית הנמצאת באופן טבעי בגוף האנושי, בבשר ובדגים. טאורין נמצא במלחי המרה ומתפקד גם כמעביר אותות עצביים במערכת העצבים המרכזית. L-קרניטין הוא חומר המצוי בגוף שלנו ועוזר לנו לפרק שומן ולהפכו למקור לאנרגיה.

   הטענות העיקריות הן כנגד הריכוזים הגבוהים של החומרים וההשפעה המגבירה הקיימת ביניהם והשפעתם השלילית הפוטנציאלית על קבוצות אוכלוסין שונות כולל ילדים, נשים בהיריון, אנשים בעלי רגישות לקפאין ואנשים הצורכים תרופות שחומרים אלה משנים את השפעתם.

   השפעות משקאות אנרגיה על הבריאות

   שתיית של משקאות אנרגיה מאיצים את קצב הלב, מעלים את לחץ הדם ואת רמות המתח הנפשי. זהו מצב שטומן בחובו סיכון גבוה יותר לאוטם שריר הלב. סיכון זה גדל משמעותית במקרים שבהם אנו שותים יותר ממשקה אנרגיה אחד. משקה אנרגיה עלול גם לגרום לשיבוש בתפקוד של כלי הדם ולמנוע את היכולת שלהם להתרחב.

   במאמצים גופניים כלי הדם חייבים להתרחב כדי לאפשר זרימת דם גדולה יותר לשרירי הלב הפועלים קשה יותר. שתייה של כמות קטנה של משקה אנרגיה גרמה גם לשיבוש בהעברת האותות החשמליים בלב והעלתה במקביל את לחץ הדם.

   שתייה של 200 מיליגרם עלולה לגרום להרעלת קפאין ולגרום לתסמינים כגון חרדות, חוסר שינה, גירוי במערכת העיכול, ריצוד שרירי בלתי רצוני ועוד. במחקר שנערכו בצבא האמריקאי נמצא ששתיית יתר של משקאות אנרגיה גרמו לפגיעה בשינה ולעייפות בהמשך היום גם במצבים שדרשו ערנות מוחלטת.

   Journal Academic Pediatrics, Feb. 2015

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט בשדרה

    קורונה ודלקת בחוט השדרה? כן, מתברר שיש קשר. פגיעות ומחלות בחוט השדרה פוגעות באיכות החיים של חולים רבים ברחבי העולם. חוט השדרה

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,