שינה בחיק הטבע טובה יותר

שינה בחיק הטבע איכותית יותר
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

שינה בחיק הטבע טובה יותר! כך קובע המחקר שלפנינו. שינה איכותית ובאורך המתאים חשובה לבריאות המנטלית והגופנית שלנו. על פי המחקר הנוכחי מתברר שדרך אחת להגיע לזה היא על ידי שינה בחיק הטבע. המשמעות של שינה בחיק הטבע היא גם לחיות קרוב לאזורי טבע כגון פרקים ו/או חופים. מה הקשר בין קרבה לטבע לשינה?

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  מחקרים רבים שבים ומדגישים את החשיבות העצומה שיש לשינה רציפה ואיכותית על הבריאות שלנו. אנשים שישנים טוב נהנים בבריאות גופנית ונפשית טובה יותר. סיבות אפשריות לקשר הזה שבין קרבה לטבע והיכולת להשיג שינה טובה יותר היא הפעילות הגופנית הכרוכה בשהייה בטבע וכמות ההפרעות הפחותה בהשוואה לחיים העירוניים.

  {loadposition inside-page}

  שינה בחיק הטבע טובה יותר – רק

  אם קמתם הבוקר ואתם מרגישים מותשים כאילו לא ישנתם בכלל ,אתם לא לבד. על פי הערכות מעל שליש  מהאנשים סובלים משינה שאינה מספקת או אינה איכותית מספיק.ציפצופים של מכוניות, סירנות של מכוניות משטרה ואמבולנסים, מסיבות רועשות אצל השכנים, תאורת רחוב החודרת אל חדר השינה מהרווחים בין השלבים, כול אלה ועוד מפריעים לנו לישון ופוגעים בבריאות שלנו. חוסר בשעות שינה או שינה לקויה כרוכה בנזקים נפשיים וגופניים. חוסר שינה נקשר למגוון עצום של מחלות שחלקן קטלניות כגון סוכרת, מחלות לב וכלי דם, סרטן ועוד. גם המערכת החיסונית נפגעת בגין חוסר שינה כרוני והתוצאה היא בין היתר הצטננויות ועוד.

  שינה בחיק הטבע איכותית יותר
  שינה בחיק הטבע איכותית יותר

  האם צמצום הרעשים והאורות והפעילות הכרוכה בשהייה בטבע מהווים את ההסבר היחיד לשיפור המושג באיכות השינה ואורך השינה? הסבר אפשרי נוסף לשיפור באיכות השינה מתייחס לאיפוס וכיוונון השעון הביולוגי למצבו הטבעי. לפי מחקרים מסוימים השעון הבילוגי שלנו בחיים המוודרניים מאחר בשעתיים לעומת מצבו בטבע בלי זיהומי רעש או אור. חוקרים טוענים שלאחר שבוע של חשיפה לאור וחושך טבעיים השעון הביולוגי מסתגל ומתאפס. יש להמשיך בכך גם כאשר אנו מחוץ לטבע.

  המחקר

  סקר שנערך בקרב 255,000 מבוגרים ברחבי ארצות הברית בדק נתונים אודות איכות השינה שלהם במהלך החודש הקודם.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   ממצאי המחקר

   רוב האנשים טענו שישנו רע פחות מ7 לילות במהלך החודש הקודם אך אלו שטענו שישנו רע בין 21 – 29 לילות במהלך החודש הקודם היו ברובם ללא גישה לאתרי טבע כגון פרקים ו/או חופים. הקשר שבין גישה לאזורי טבע ואיכות שינה היה מובהק יותר בקרב גברים מאשר בקרב נשים. הממצא המובהק היה: שינה בחיק הטבע איכותית יותר.

   מסקנות והמלצות החוקרים

   מסקנות החוקרים: שינה בחיק הטבע איכותית יותר. מגורים ליד פארקים ו/או חופי ים מעלים את הסיכוי לפעילות גופנית. פעילות גופנית היא אחד הגורמים לשינה טובה יותר. מומלץ למבוגרים מעל גיל 65 לבלות יותר זמן בפארקים זה עשוי לשפר את איכות השינה שלהם. כמן כן ממליצים החוקרים לשלטונות להשקיע ביצירת מקומות ירוקים עם מתקנים שמעודדים פעילות גופנית.

   Journal of Preventive Medicine. September 2015

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו מהווים פרטי מידע חשובים לשמירה על איכות החיים. נוזל סינוביאלי ממוקם בתוך החלל של המפרק הסינוביאלי. מדובר בנוזל

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים או לאחור מוציאה מאיזון שורה שלמה של מבנים ופוגעת בתפקודם. חוסר האיזון הזה גורם לחלקי גוף מסוימים להיות חשופים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם