דאגה לבריאות פוגעת בבריאות

דאגה לבריאות גורמת לבעיות בריאות
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  דאגה לבריאות גורמת לבעיות בריאות. רוב בני האדם מוטרדים מבריאותם. היפוכונדרים מוטרדים ודואגים יתר על מידה ומדמיינים חולי שאינו קיים. מחקר חדש מוצא שהיפוכונדרים שעסוקים, מוטרדים וחרדים ללא הרף ממצב בריאותם מעלים את הסיכוי שלהם לחלות באמת.

  על פי החוקרים הנורווגים, הלחצים הנפשיים הקבועים שנגרמים לאותם היפוכונדרים בגלל החשש מפני אוטם שריר הלב מעלה את הסיכוי לכך שאוטם כזה אכן התרחש. גם אנשים החוששים במידה מועטה לבריאות לבם מעלים את הסיכוי ללקות בלבם אך האנשים שאינם מפסיקים לחשוש מפני מחלת לב מכפילים את הסיכוי שלהם לחלות בלבם. עקב ממצאים אלו ממליצים החוקרים לעשות כול מאמץ להפחית את רמת החרדה.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   דאגה לבריאות גורמת בבריאות – רקע

   אוטם שריר הלב (Myocardial infarction) מכונה גם "התקף לב", הוא מחלת לב הנגרמת לרוב בגלל חסימה של אחד מן העורקים הכליליים ועקב כך הפרעה באספקת דם לשריר של הלב. התוצאה האפשרית בגין תופעה זאת היא מוות של תאי שריר הלב באזור שנפגע. במקרים הללו למהירות שבה מוגש הטיפול ישנה משמעות קריטית.

   עיכוב בטיפול עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לשריר הלב ואף למוות. ישנם הרבה גורמי סיכון למחלה הזאת כולל עישון, חוסר בפעילות גופנית ועוד. על פי החוקרים הנורווגים במחקר הנוכחי ניתן להוסיף גם חשש מפני ליקוי או חולי כגורם סיכון.

   דאגה לבריאות גורמת לבעיות בריאות
   דאגה לבריאות גורמת לבעיות בריאות

   נתון זה מתבסס על השוואה לקבוצת אנשים שאינם חוששים לבריאותם וזאת לאחר שמיטה של כלל גורמי הסיכון האחרים כולל עישון, חוסר פעילות גופנית, שתיית אלכוהול והיסטוריה משפחתית של מחלות לב. לטענת החוקרים ניראה שהסיכון המוגבר למחלות לב נגרם על רקע ההשפעות הפיזיולוגיות של הדאגה על מערכות הגוף השונות.

   המחקר

   עקב אחר מצב בריאותם של 7,000 בני אדם בריאים שנולדו בין השנים 1953-1957. המעקב נמשך עד לשנת 1999. אנשים אלו מילאו שני שאלונים שעסקו במצב בריאותם, סגנון חייהם והשכלה ורמת החרדות שלהם כולל דאגה לבריאות שלהם. בין השנים 1997-1999 בוצעו גם בדיקות גופניות לחברי הקבוצה וכן בוצעו בדיקות דם, מדידת משקל גוף וגובה.

   ממצאי המחקר

   החוקרים איתרו 700 בני אדם מקרב חברי הקבוצה שהוגדרו כאנשים עם רמה גבוהה של דאגה לבריאות. 234 אנשים בקרב אנשים אלו סבלו מאוטם שריר הלב או כאבים חריפים בחזה (angina). הזמן הממוצע עד לאירוע הלב הראשון היה מעט יותר מ7 שנים.

   מסקנות החוקרים

   בקרב האנשים שגילו דאגה לבריאות שלהם, שחששו לבריאותם באופן חריג, נמצא שיעור כפול של מחלות לב. לדאגות וחששות יש מחיר בריאותי שעלול לגרום למחלות קטלניות. יש על כן לזהות את האנשים שחוששים באופן אובססיבי לבריאותם ולטפל בחששות הללו.

   Nov. 2016, BMJ Open

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    לחיות עם דלקת מפרקים

    לחיות עם דלקת מפרקים

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) לחיות עם דלקת מפרקים ולשמור על איכות החיים זה אפשרי. קיימים מעל

    פציעות שכיחות בכף היד ומניעתן

    פציעות שכיחות בכף היד ומניעתן

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בכף היד ומניעתן מהווים מידע חשוב עבור כולנו. כאבים ושאר

    פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

    פציעות שכיחות בשוק ומניעתן

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון טלפון (שדה חובה) פציעות שכיחות בשוק ומניעתן מהווים מידע חשוב בעיקר עבור ספורטאים. אזור השוק