צמצמו עבודה בישיבה לכו ועמדו

תנו לעובד ללכת ולעמוד ופחות לשבת
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

צמצמו עבודה בישיבה לכו ועמדו! זוהי פנייה למקומות העבודה: צמצמו את זמן הישיבה של העובדים שלכם ואפשרו להם לעבוד בעמידה או בהליכה. הליכה מצמצמת את נזקי הישיבה. ישיבה היא מנח מזיק ישיבה ממושכת היא מנח מזיק מאוד ואפילו קטלני. מחקרים רבים שראו אור בשנים האחרונות מצביעים על הנזקים החמורים שישיבה ממושכת וחוזרנית גורמת לגוף. בין היתר מצאו המחקרים הללו קשר בין ישיבה ממושכת לבין בלאי גופני מואץ וסיכוי גבוה יותר לסבול מכאבים בברכיים, כאבים בצוואר, כאבים בגב העליון וכאבים בגב התחתון. חמור יותר אותם מחקרים מצביעים על הקשר שבין ישיבה ממושכת לבין הסיכון להתפתחות מחלות קטליות כגון מחלות לב וכלי דם, סוכרת, וסוגים שונים של סרטן.

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  כך למשל ישיבה עלולה לגרום למוות על ידי תופעות קליניות קטלניות כמו "תסמונת מחלקת התיירים". בתסמונת זאת ישיבה ממושכת גורמת להיווצרות קריש דם בוורידי הרגליים שעלול לגרום לתסחיפי ריאות, שבץ במוח או אוטם שריר הלב ומוות מוקדם. מחלות אפשריות נוספות בגין ישיבה ממושכת כוללות סרטן, סוכרת, מחלות לב וכלי דם ועוד. המלצות החוקרים המסוקרות כאן כוללות למעשה המלצה עיקרית אחת: צמצמו ישיבה בעבודה לכו ועמדו! קומו על הרגליים ותתחילו לנוע.

  {loadposition inside-page}

  צמצמו עבודה בישיבה לכו ועמדו – רקע

  שנים רבות מומחים בתחום כולל כירופרקטורים הזהירו שישיבה לא נכונה וישיבה ממושכת גורמים בין היתר נזק לדיסק הבין חולייתי מותני. למעשה הישיבה הממושכת היא הגורם לרוב הנזקים בגב ולרוב כאבי הגב במקומות העבודה. נכון, הלחץ שמופעל על הדיסקים הבין חולייתיים בעמוד השדרה משתנה בין תנוחות הישיבה השונות ובכול זאת ניתן לקבוע באופן גורף: כול ישיבה גורמת לנזקים לגב! אך כפי שמדגים מחקרו הקלאסי של נחמסון בישיבה שפופה אנו גורמים לנזקים הקשים ביותר לדיסקים הבין חולייתיים המותניים.

  קווים מנחים בנושא עבודה בישיבה

  צמצמו עבודה בישיבה לכו ועמדו
  צמצמו עבודה בישיבה לכו ועמדו

  בעקבות התובנות הללו לגבי הנזקים האפשריים מעבודה בישיבה הזמין משרד הבריאות הבריטי מומחים לגבש קווים מנחים העוסקים בתחום מנחי העבודה במטרה לנסות למנוע או לכול הפחות לצמצם את הנזקים הבריאותיים הנובעים מישיבה. הקווים המנחים הללו מתבססים על מחקרים ארוכי טווח רבים. וועדת המומחים למדו וסקרו את המחקרים האיכותיים שפורסמו ברחבי העולם על השפעות השליליות שיש לישיבה על הבריאות שלנו ונסחו שורה של המלצות שמטרתן צמצום הנזקים הללו.

  המלצות החוקרים צמצמו עבודה בישיבה לכו ועמדו:

  בין יתר ההמלצות שפרסמו החוקרים במחקר הנוכחי עבור העובדים בישיבה נמנה:

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   • לאפשר לעובדים, בשלב הראשון, פרק זמן מצטבר של שעתיים יומיות שבהם הם עובדים בעמידה והולכים הליכות קצרצרות לריענון.
   • בשלב הבא מומלץ שמחצית מיום העבודה של העובד יהיה במצב של עמידה עם פרקי זמן קצרים של הליכות.
   • עבודה בישיבה חייבת להיות מחולקת לפרקי זמן קצובים שבהם העובד יכול לקום ולעבוד בעמידה או ללכת הליכה קצרה.
   • מומלץ לשם כך להצטייד בשולחן בעל יכולות של שיוני גובה שיכול להתאים עצמו למגוון מנחי עבודה וגבהים.
   • אין לאפשר עבודה רצופה בעמידה כתחליף שכן עבודה במצב זה עלולה לגרום לנזקים.
   • עובדים שעוברים בהדרגת לעבודה במגוון מנחים צריכים לקחת בחשבון תחושות כמו עייפות וכאבים קלים בתקופת השינוי במידה ותחושות אלה אינן פגות תוך זמן קצר יש לאפשר לעובד לנוח גם בישיבה.
   • בצד החינוכי ממליצים החוקרים לקדם הסברה בקרב העובדים על היתרונות של עבודה במנחים דינמיים משתנים לעומת עבודה בישיבה סטטית וכן לקדם הסברה בנושא של תזונה נכונה, פעילות גופנית, הפחתה בכמות האלכוהול הנצרך, הפחתה ברמת המתח הנפשי וגמילה מעישון. יש להבהיר לעובדים שכול הגורמים הללו משפיעים על בריאות הגוף והנפש ועל תוחלת החיים.

   British Journal of Sports Medicine, 06, 2015

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו

    הנוזל הסינוביאלי חשיבותו וטיפוחו מהווים פרטי מידע חשובים לשמירה על איכות החיים. נוזל סינוביאלי ממוקם בתוך החלל של המפרק הסינוביאלי. מדובר בנוזל

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים

    סיבוב אגן לפנים או לאחור מוציאה מאיזון שורה שלמה של מבנים ופוגעת בתפקודם. חוסר האיזון הזה גורם לחלקי גוף מסוימים להיות חשופים

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר

    מתיחה או קרע של שריר או גיד מהווה פציעה שכיחה ביותר. השכיחות של הפציעה הזאת גבוהה במיוחד בקרב ספורטאים מקצועיים וחובבים. עם