הרצאה על שיקום מערכת שריר ושלד
הרצאה על שיקום מערכת שריר ושלד

הרצאה על שיקום מערכת שריר ושלד

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


הרצאה על שיקום מערכת שריר ושלד מתייחסת בין היתר לגורמי מפתח כגון מה כולל השיקום ומה הם שלבי השיקום. שיקום הנו חלק חיוני מהטיפול בפגיעה במערכות עצב-שריר-שלד. להערכתנו כל אדם שנפגע במערכת עצב-שריר-שלד צריך לעבור שיקום.

השיקום של הפציעה לפני החזרה לפעילות כלשהי (ספורט, עבודה, חיים…) היא קריטית למניעת פציעה חוזרת ומניעת פציעות אחרות. השיקום משנה את המצב הבסיסי של החולה ומאפשר לו לחזור ולחשוף את האיבר המשוקם לעומס. השיקום חושף את האזור שנפגע לעומס באופן הדרגתי. כמו כן במהלך השיקום אנו מחזקים/ מגמישים רקמות ומשפרים טווחי תנועה של מפרקים, שיווי משקל וקואורדינציה. ללא השיקום לא ניתן לומר בביטחון שהבעיה נפתרה ושהפציעה בה טיפלנו לא תחזור עם העומס הראשוני.

הרצאה על שיקום מערכת שריר ושלד – נושאים:

הרצאה על שיקום מערכת שריר ושלד
הרצאה על שיקום מערכת שריר ושלד
  •  שיקום מערכת שריר ושלד. רקע.
  •  אלו פגיעות מצריכות שיקום
  •  מה כולל השיקום
  •  מה הם שלבי השיקום
  •  חשיבותו של ספורט חלופי
  •  מתי אתם מוכנים לחזור לספורט פעיל
  •  כיצד נמנע פציעות

מידע כללי

הפרעות של שריר ושלד הם עניין שכיח ביותר. 50% מהמגבלות בבריטניה נגרמות על רקע זה. העומסים הכלכליים האדירים הנגרמים בגלל התוצאות של ההפרעות הבריאותיות במערכות שריר ושלד הולכים וגדלים. אחת הסיבות לכך היא התבגרות האוכלוסייה ואריכות הימים. סיבות נוספות כוללות אורח החיים היושבני מד והפופולריות הגואה של ספורט מאידך. אורח החיים היושבני גובה מחיר בריאותי כבד. מלבד מחלות קטלניות כגון סוכרת, השמנה, מחלות לב וכלי דם וסרטן אורח חיים יושבני גובה גם מחיר בריאותי ממערכת שריר ושלד. בין יתר הפגיעות נמנה דלקת פרקים מואצת בפרקים נושאי המשקל, פריצות דיסק ועוד. לאחר הטיפול הפגיעות הגופניות הללו זקוקות גם לשיקום.

ישנה תחושה בקרב חלקים ניכרים מהציבור שהפרעות הללו ובעיקר דלקת פרקים ניוונית הן תוצאה של גיל ואין הרבה מה לעשות לגביהן. התוצאה היא חוסר היערכות והתמודדות לקויה עם התופעה. נכון להיום אין גוף מרכזי אחד עם שיטות עבודה מוכחות שמרכז את הטיפול, השיקום והמניעה בבעיות במערכת שרירי ושלד.

אנשים שסובלים מפציעה בכתף, או בגב מופנים לגורמים שונים, עם יכולות אבחון, טיפול ושיקום שאינן אחידות. הפרוטוקולים לשיקום אינם מוסכמים שסביר להניח שכל בית חולים וכול גורם מקצועי אחר פועל על פי תכנית שיקומים שונה. שילוב מקצועי של גורמים ממגוון תחומים וידע עשוי להיות הפתרון הנדרש כדי לאבחן, לטפל ולשקם בצורה מהירה ויעילה פציעות במערכת שריר ושלד. שיקום אידאלי הוא שיקום שנתפר לפי מידתו וצרכיו של הפצוע. תכנית שיקום אינדיבידואלית כזאת תיקח בחשבון את מצבו הגופני של החולה את חומרת פציעתו ואת מצבו הנפשי.

כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון