תאונת עבודה כמה זה שכיח

שכיחות תאונות עבודה ונפגעי עבודה
תוכן עניינים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב telegram
Telegram
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

תאונת עבודה כמה זה שכיח? שכיחות תאונות עבודה ונפגעי עבודה היא אדירת ממדים. פציעות ומחלות המיוחסות למקום העבודה בארצות הברית גובים מחיר כלכלי אישי ולאומי עצום. המחיר הכלכלי ממשיך להאמיר והגיע כבר לשיא של 250 מיליארדי דולרים מידי שנה (2012). נציין שהעלויות בשנת 1992 עמדו על 217 מיליארדי דולרים לשנה בלבד. מדובר מסכומי עתק:

  כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


  • הגבוהים ב- 31 מיליארדי דולרים מהעלויות הישירות והעקיפות של מחלות הסרטן בארצות הברית
  • גבוהים ב- 76 מיליארדי דולרים מההוצאות הנגרמות ממחלת הסוכרת בארצות הברית
  • הגבוהים ב- 187 מיליארדי דולרים מההוצאות הנגרמות בגין מחלת השבץ

  הוצאות אלו הולכות וגדלות מידי שנה טוענים החוקרים. השכיחות הגבוהה גורמת לממשלות רבות ברחבי העולם המערבי להפנות תקציבי מחקר ענקיים לנושא. הקפדה על כללי הארגונומיה הנכונים עשויים לצמצם את הבעיה.

  תאונת עבודה כמה זה שכיח – רקע

  תאונות עבודה ונפגעי עבודה מהוות עניין שכיח מידי ובעל השלכות אישיות ולאומיות אדירות. מיליוני בני אדם ברחבי העולם נפצעים באופן משמעותי מידי יום במהלך יום עבודתם. מיליונים מקרבם לעולם לא התאוששו מהפציעות הללו שיותירו אותם נכים ועם קשיים תפקודיים. כול יום ישנם עובדים שהולכים לעבודה נפגעים באופן קטלני ולא חוזרים אף פעם לביתם.

  • בשנת 2016 מתו מתאונות עבודה בארצות הברית 5,190 עובדים. מספר מתים זה הוא הגדול ביותר מאז שנת 2008. יחד עם זאת חשוב לציין שלפני כ-40 שנה מתו בארצות הברית כול שנה 14,000 עובדים.
  • בממוצע שיעור העובדים שמתו עומד על 3.6 עובדים על כול 100,000 עובדים במשרה מלאה.
  • ענף הבנייה נותר מקום שבו יותר מידי עובדים רבים מאבדים את חייהם בארץ ובארצות הברית. בשנת 2015 מתו בענף הבנייה 937 עובדים. מדובר במספר שיא מאז שנת 2008. בממוצע נפצעים 133 עובדים על כול 100,000 עובדים במשרה מלאה בענף הבנייה בארצות הברית.

  הגורם העיקרי לפציעות בעבודה הוא עומס חוזרני על רקע ביצוע מאמצים חוזרניות (הדפסה, שימוש בכלי עבודה מסוימים ועוד). התוצאה כוללת בין היתר:

  תאונות עבודה שכיחות כוללות גם לכידה של חלקי גוף בתוך מכונות כולל שיער, אצבעות כף יד, כף רגל ועוד. תאונות עבודה כוללות גם פציעות ומוות מתאונות עם כלי רכב, פציעה ומוות מהתנגשות עם חפצים, פגיעה ומוות מחפצים שנופלים, פציעות ומוות מנפילה מגובה ועוד.

  המחקר

  שכיחות תאונות עבודה ונפגעי עבודה
  שכיחות תאונות עבודה ונפגעי עבודה

  התבסס על בדיקה מעמיקה של 40 מקורות מידע שעוקבים אחר פציעות ומחלות המיוחסות לעבודה וכן ההשפעות הישירות והעקיפות של פציעות ומחלות אלו על העלויות ועל פריון העבודה.

   כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון   ממצאי המחקר

   מספר הפציעות מעבודה בארצות הברית, קטלניות ושאינן קטלניות עמד על 8,564,600 לשנה. בין יתר הפציעות שעליהם מדבר המחקר נכלול פריצת דיסק, דלקות בגידים כתוצאה ממאמצים חוזרניים כמו הקלדה, דלקות בכתפיים ועוד. ההוצאות עקב כך עמדו על 192 מיליארדי דולרים. מספר המחלות מעבודה בארצות הברית, קטלניות ושאינן קטלניות עמד על 516,100 לשנה. ההוצאות עקב כך עמדו על 58 מיליארדי דולרים. על פי המחקר מתים מידי שנה 59,102 עובדים משילוב של פציעות ומחלות. נתון זה גבוה ממספר מקרי המוות בכול שנה בגין תאונות דרכים (43,945), בגלל סרטן החזה (40,970) ובגלל סרטן הערמונית (29,093).

   מסקנות החוקרים

   הנתונים המפחידים הללו מצביעים על בעיה קשה. חשוב להפנות את תשומת הלב לכיוון הזה כדי למצוא דרכים לשפר את המצב שכן רוב האנשים בין הגילאים 22 – 65 מבלים כמעט מחצית מזמנם במקום העבודה דבר שהופך את פוטנציאל הנזק כולל הנזק הכלכלי לאדיר. שיפור בסביבת העבודה משמעותה רווח לעובד ורווח למעביד. המצב בישראל בתחום הזה אינו ידוע אך יש לשער שמצב העובדים בארץ אינו טוב יותר.

    Milbank Quarterly: A Multidisciplinary Journal of Population Health and Health Policy, December 2012

    כואב לך? לתיאום בדיקה השאר מספר טלפון


    מאמרים קשורים

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף

    ישיבה ממושכת מה היא עושה לגוף? התשובה הקצרה לשאלה הזאת: היא עושה רע. הגוף תוכנן לנוע לא לשבת. מסיבה זאת ישיבה גורמת

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים

    אבחון כאב במערכת השלד והשרירים מהווה צעד ראשון בדרך לריפוי.  מערכת שריר ושלד כוללת רקמות רבות ובכלל זה עצמות, שרירים, מפרקים, גידים,

    שק תקאלי מהו ומה עלול לפגוע בו

    שק תקאלי מהו ומה עלול לפגוע בו

    שק תקאלי מהו ומה עלול לפגוע בו? השק התקאלי (Thecal sac) היא ממברנה רגישה העוטפת את חוט השדרה ושורשי העצבים ומגוננת עליהם.