Skip to main content

ארכיון עלוני האתר

קבלו את המאמרים והחדשות הבריאותיות האחרונות

כאבי שכמות

נשלח ב 06 מרס 2017
כאבים בגב העליון ובשכמות מהווים בעיה שכיחה ביותר. למרות שברוב המקרים הגורם לכאבים הללו הוא נזק שרירי קל עדיין חשוב להיות מודע לכך שישנם גם מקרים שפתולוגיות רציניות יותר עלולות לגרום להם.

כאבים, פציעות? לא לרוץ לניתוח

נשלח ב 01 פברואר 2017
לפני שמקבלים החלטה על ניתוח חשוב לקבל חוות דעת שנייה. שאלו את עצמכם: האם ניתן לרפא את הכאבים שלי באופן אחר? האם בדקתי ואכן אין ברירה אלא לנתח?

חולשת שרירי רצפת האגן וכאבי גב

נשלח ב 01 ינואר 2017
כאבי הגב התחתון הפכו בעידן המודרני למגפה הפוגעת ברוב בני האדם. הגורמים לכאבי הגב רבים ומגוונים. עומסי יתר, חבלות ארגונומיה לקויה ועוד. בין הגורמים ניתן למנות גם חולשה ו/או ליקויים בשרירי רצפת האגן.

מפרקים רועשים

נשלח ב 03 דצמבר 2016
רעש אקראי הבוקע מהמפרקים במצב של תנועה אינם מעידים בהכרח על בעיה. רעשים חוזרים ונשנים הבוקעים מהמפרקים עלולים להעיד על קיומה של דלקת פרקים ניוונית

כאבים במפשעה

נשלח ב 01 נובמבר 2016
המורכבות האנטומית של המפשעה וריבוי הרקמות שבה גורמים לכך שכאב במפשעה נעשה אתגר אבחוני. אבחון לקוי ובעקבותיו טיפול לא יעיל עלולים לגרום לכרוניות של המצב

כאבים בחזה

נשלח ב 28 ספטמבר 2016
כאבי חזה נובעים לרוב מנזק שולי וחולף כמו למשל מתיחה של שריר או דלקת בסחוס הצלע. למרות זאת בגלל הפוטנציאל הקטלני של כאבים בחזה חשוב לאבחן את מקור הכאב.

כאבים בכף הרגל

נשלח ב 01 ספטמבר 2016
כאבים ודלקות בכף הרגל אינם מפתיעים. כף הרגל נושאת את משקל הגוף במגוון מצבים (עמידה, הליכה, ריצה, קפיצה). להתמודדות עמם דרושה לכף הרגל יציבות, עמידות, גמישות, כוח, ביומכניקה ומבנה תקין.

כך תפחיתו לחצים נפשיים

נשלח ב 01 אוגוסט 2016
אין דרך פשוטה ויעילה להתמודדות עם הלחצים הבלתי פוסקים בחיינו. על כול אדם מוטלת האחריות למצוא את הדרך שעובדת עבורו. במאמר הבא ריכזתי עבורכם את הדרכים והשיטות שעשויות להועיל למטרה זאת.

כאבים מפציעה ישנה

נשלח ב 03 יולי 2016
לפני הרבה שנים נפצעתם בשורש כף היד ועכשיו היד שוב כואבת, בדיוק באותו מקום שבו היא נשברה לפני שנים רבות. האם זה קשור? התשובה בסבירות גבוהה היא חיובית.

למה נרדמות לי הידיים?

נשלח ב 01 יוני 2016
נימול או הירדמות בידיים היא תופעה שכיחה שלרוב אינה מזיקה. ברוב המקרים הגורם לכך הוא לחץ חולף שנוצר על כלי דם או על עצב פריפרי ביד וניעור ידיים קל יחזיר את התחושה למצב נורמלי.

18 טיפים להגנה על המפרקים

נשלח ב 01 מאי 2016
המפרקים תוכננו לתנועה ולעמידה בעומסים אך ריבוי העומסים המוטל עליהם חושף אותם לבלאי ופציעות. כיצד ניתן לשמור על הבריאות של המפרקים שלנו?

כאב כסימן לנזק משמעותי

נשלח ב 03 אפריל 2016
תחושת שריפה וכאב קל לאחר פעילות גופנית לא בהכרח יצביעו על פציעת ספורט. יתכן ומדובר ב"כאב טוב". כאב טוב הכרחי כאשר רוצים להשתפר מבחינה גופנית

איומים על בריאות הילד

נשלח ב 01 מרס 2016
ילדים ובני נוער מרבים לסבול מבעיות גופניות שהתפתחו בגלל תאונות, חבלות, מומים מולדים, פעילות גופנית לקויה, עודף פעילות גופנית, חוסר בפעילות גופנית, ליקויים ארגונומיים, ליקויי יציבה, השמנה ועוד.

זהירות מחשב!

נשלח ב 01 פברואר 2016
פגיעות בריאותיות רבות מתפתחות בגלל חוסר ההתאמה שבין האדם למחשב. כאן נתאר מה מעולל המחשב לגוף, נסביר למה זה קורה ומה הן הדרכים לצמצם את הפגיעות הללו.

נפילות בגיל המבוגר

נשלח ב 03 ינואר 2016
אחד מהגורמים השכיחים ביותר לפציעות, כאבים כרוניים ואף למוות בגיל המבוגר הוא נפילה. מעל גיל 65 כשליש עד מחצית מהמבוגרים המנהלים חיים עצמאיים נופלים לפחות פעם אחת השנה.

הכול אודות שינה

נשלח ב 01 דצמבר 2015
השינה אינה רק פרק הזמן שבו אינכם ערים. ללינת הלילה יש השפעה קריטית על הבריאות שלנו. במהלך השינה הגוף נח משקם עצמו, צובר אנרגיה ליום המחרת, מעבד ומאחסן זיכרונות ועוד.

מה גורם לכאבים במפשעה שלי

נשלח ב 01 נובמבר 2015
אבחון הכאב במפשעה מאתגר. הקרבה האנטומית של מפרק הירך והמפשעה לגב התחתון גורמים להרבה קלינאים לאבחן כאבי ירך ומפשעה באופן שגוי ככאבים שמקורם בגב התחתון.

מה גורם לכאבים בחזה שלי?

נשלח ב 03 אוקטובר 2015
כאבי חזה הם מן הסיבות הנפוצות ביותר לפנייה לחדרי מיון. אם אתם סובלים מכאבי חזה, קוצר נשימה, הזעה, בחילה, סחרחורת והקרנות כאב לאחת או לשתי הידיים, לכו מיד לחדר מיון לצורך שלילת מעורבות קרדיולוגית בבעייתכם.

מה גורם לכאבים בפנים שלי?

נשלח ב 01 ספטמבר 2015
מערכת העצבוב בפנים בראש ובצוואר מקושרים. כול בעיה באחד מחלקי הגוף הללו עלול לגרום לכאב גם בחלקים האחרים.

מה גורם לכאבים בכף הרגל שלי?

נשלח ב 02 אוגוסט 2015
שכיחות הפציעות והכאבים בכף הרגל ובמפרק הקרסול היא גבוהה ביותר. הסיבה העיקרית לכך היא העובדה שמפרקי כף הרגל ומפרק הקרסול הם מפרקים נושאי משקל הנתונים לעומסים קיצוניים.

חדשות - מחקרים רפואיים

 • יותר פעילות פחות הרזיה

  יותר פעילות פחות הרזיה! המחקר הנוכחי מצא שפעילות אירובית יומית בת 30 דקות נושאת יתרונות דומים לפעילות אירובית יומית בת שעה בכול הנוגע להפחתה במשקל ולאחוזי השומן בגוף. לדעת החוקרים אלו שהתאמנו יותר היו רעבים יותר ואכלו יותר.

   
 • כך יש לאבחן כאב במפרק הלסת

  כך יש לאבחן כאב במפרק הלסת: וועדת מומחים פצלו את תסמונת מפרק הלסת למספר תתי סוגים של התסמונת על פי הגורם העיקרי לכאבים. תסמונת מפרק הלסת היא למעשה מכלול הסימנים והתסמינים הנובעים מפגיעה במפרק הלסת וברקמות סביבו. 

   
 • להתמודד עם יבלות

  להתמודד עם יבלות זה לא תמיד פשוט. מלבד הפגיעה האסתטית הנגרמת בגין קיומן, יבלות עלולות להוות טרדה, לגרום לצליעה ואפילו להימנעות מהליכה. לחץ וחיכוך מתמשכים על כף הרגל, עיוות, ביו מכניקה לקויה ועוד עלולים להוביל להתפתחות יבלות.