השמנת יתר עלולה לגרום למחלות קטלניות. אורח החיים המודרני הכרוך בחוסר פעילות גופנית ובישיבה ממושכת הם מהגורמים העיקריים להשמנה. הטלפון החכם מעודד אורח חיים פסיבי וזאת למרות שבניגוד לצפייה בטלוויזיה, אנו לא צריכים לשבת כדי להשתמש בו.

ובכל זאת, בדומה לטלוויזיה, הטלפון החכם גורם לנו לנקוט באורח חיים יושבני ולהמנע מפעילות גופנית. בכך כמובן שהטלפון החכם תורם להשמנתנו ולמגוון המחלות הנלוות להשמנה.

Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity, July, 2013

 

 

תזונה ובריאות

בדומה לחוסר בפעילות גופנית גם תזונה לקויה עלולה לגרום למחלות כרוניות ואף למוות. לשיפור בהרגלי התזונה, רצוי יחד עם פעילות גופנית, יש את היכולת לאזן את המשקל שלכם ולמנוע מגוון מחלות קטלניות כולל השמנה, סוכרת, סרטן וכמובן מחלות כלי דם.

תפוח ליום
השמנה ומגבלות תפקודיות

למסת גוף גבוהה ישנה השפעה מרובה על הבריאות שלנו. אנשים שמנים מעלים את הסיכון שלהם לחלות במחלות כרוניות כולל דלקת פרקים ניוונית, סוכרת, אוטם שריר הלב או שבץ מוחי ולמות מוות מוקדם. אם לא די בכך אנשים שמנים נוטים להיות מוגבלים גם מבחינה פיזית. 

השמנה ותפקוד לקוי
מסת שריר צריכה חלבונים

לשרירים בגופנו תפקידים רבים ובכללם תנועה, ייצוב מפרקים, הגנה על איברים, שמירה על יציבה ועוד. לצורך התחזוקה של השריר מתקיים בגוף הליך תמידי של שיקום נזקים ופיתוח מסת השריר. לתהליך הזה נדרש כמות מספקת של חלבונים בכול ארוחה.

מסת שריר וחלבון
הסיכון באכילת בשר מרובה

המחקר הנוכחי מצא שאכילה מרובה של בשר מעובד ושל בשר אדום מקצרת לכם את החיים. הסיבה לכך אינה רק מחלות סרטן ולב אלא גם מחלות כמו אלצהיימר, כיבי קיבה ומגוון בעיות בריאות אחרות. עוד קובע המחקר שצריכת בשר לבן מפחיתה את הסיכון למוות מוקדם.

אכילת בשר מרובה
השמנה מקצרת חיים

השמנה גורמת לנזקים בריאותיים כולל בין היתר למפרקים ומעלה את הסיכון להתפתחות מגוון ענק של מחלות, קטלניות בחלקן. מחקר חדש מצא שאפילו השמנה ממוצעת המאפיינת כיום כשליש מאמריקנים, גורמת למוות מוקדם ומפחיתה שנים מחיינו. 

השמנה וחיים קצרים
ירקות ופירות לוחמים בסרטן

מחקרים רבים ממליצים להרבות באכילה של ירקות ופירות. חלקם טוען שאכילת ירקות ופירות מועילה במלחמה המתמדת שהגוף מנהל נגד סרטן. ככול שהירקות והפירות צבעוניים יותר כך גם גדלה יעילותם כלוחמים בסרטן. לכול פרי וירק יש את היכולות המיוחדות שלו.  

נלחמים בסרטן
שוקולד טוב ללב

אכילת שוקולד יכולה, כך מתברר, לעשות טוב לא רק לחוש הטעם אלא גם ללב לכלי הדם ואפילו ללבלב. מתברר שאכילת שוקולד או קקאו מידי יום למשך שבועות עד חודשים יכולה לשפר את תפקוד הלבלב, את תפקוד כלי הדם ואפילו להוריד את לחץ הדם עם כול המשמעות של זה.

שוקולד ללב בריא
עכבו את מחלת הסוכרת

למחלת הסוכרת השפעות מרחיקות לכת על הבריאות שלנו. אם קיימת בכם הנטייה לחלות במחלה זאת חשוב שתשנו את אורח החיים שלכם. דיאטה ופעילות גופנית בקרב אנשים עם נטייה כזאת הצליחה לעכב את הסוכרת עד 14 שנים לאחר הפסקת הפעילות.

לעכב סוכרת