מחקרים רבים ממליצים להרבות באכילה של ירקות ופירות. חלקם טוען שאכילת ירקות ופירות מועילה במלחמה המתמדת שהגוף מנהל נגד סרטן. ככול שהירקות והפירות צבעוניים יותר כך גם גדלה יעילותם כלוחמים בסרטן. לכול פרי וירק יש את היכולות המיוחדות שלו.  

תפוח טרי על הנאכל על קליפתו מידי יום עשוי לעזור במניעת מחלות סרטן למיניהן כולל סרטן פה, סרטן גרון, סרטן ריאות ויתכן סרטן שד.  פירות יער עשויים למנוע סרטן ריאות, סרטן המעי וסוגים מסוימים של לוקמיה. השפעה דומה יש לגזרים, ברוקולי ושאר ירקות.

Dana-Farber Cancer Institute, 11, 2012

 

 

הסיכון באכילת בשר מרובה

המחקר הנוכחי מצא שאכילה מרובה של בשר מעובד ושל בשר אדום מקצרת לכם את החיים. הסיבה לכך אינה רק מחלות סרטן ולב אלא גם מחלות כמו אלצהיימר, כיבי קיבה ומגוון בעיות בריאות אחרות. עוד קובע המחקר שצריכת בשר לבן מפחיתה את הסיכון למוות מוקדם.

אכילת בשר מרובה
טלפון חכם משמין

השמנת יתר עלולה לגרום למחלות קטלניות. אורח החיים המודרני הכרוך בחוסר פעילות גופנית ובישיבה ממושכת הם מהגורמים העיקריים להשמנה. הטלפון החכם מעודד אורח חיים פסיבי וזאת למרות שבניגוד לצפייה בטלוויזיה, אנו לא צריכים לשבת כדי להשתמש בו.

טלפון חכם משמין
תזונה ובריאות

בדומה לחוסר בפעילות גופנית גם תזונה לקויה עלולה לגרום למחלות כרוניות ואף למוות. לשיפור בהרגלי התזונה, רצוי יחד עם פעילות גופנית, יש את היכולת לאזן את המשקל שלכם ולמנוע מגוון מחלות קטלניות כולל השמנה, סוכרת, סרטן וכמובן מחלות כלי דם.

תפוח ליום