קפיצה על טרמפולינה עלולה לגרום לפציעות, חלקן קשות, בעיקר בקרב ילדים. האגודה האמריקאית לרופאי ילדים המליצה להימנע מהן. בין יתר הפציעות נמנה נקיעות, מתיחות, פריקות, שברים ולעיתים גם נזקים בלתי הפיכים בראש ובעמוד השדרה. האם למרות הסיכון תאפשרו לילד שלכם לקפוץ על טרמפולינה?

לפני 12 שנה במסיבה פרטית, בבית פרטי במושב במרכז הארץ, נפצעה באופן קשה ביותר ילדה. לצערי לא מדובר במקרה יחיד. עשרות ילדים נפגעים מידי שבוע בארץ ואלפים בארצות הברית בגלל קפיצות על טרמפולינה. הפציעות מתרחשות בגלל נחיתה לא טובה או בגלל התנגשות של שני קופצים על אותה טרמפולינה. בהרבה מקרים ההורים אינם מודעים לסיכון הרב הטמון בתחביב זה. המחשב שעדיף שהילד יקפץ על טרמפולינה מאשר יישב מול מחשב אינה נכונה במקרה הזה.
 
לדברי איגוד רופאי הילדים האמריקאי ואיגוד רופאי הילדים הקנדי עדיף להימנע מקפיצות על טרמפולינה. אם החלטתם לקחת את הסיכון ולאפשר לילד שלכם לקפוץ  על טרמפולינה ארנה וודאו שהוא עושה זאת רק תחת השגחה מקצועית. בארץ לא הוצאו הנחיות רשמיות בנושא.
 
October 2012 pediatrics
סקר: פציעות ספורט

פציעות ספורט מהוות מגיפה של ממש. עוגמת הנפש הכרוכה בהן וההוצאות הכלכליות העצומות מחייבים אותנו לנסות להבין את מקורן ולמנוע אותן. בסקר שבצענו בקרב קוראי האתר שאלנו את הגולשים: "איזה איזור בגופך ניפגעה כתוצאה מפעילות גופנית?". 

סקר פציעות ספורט