כאב בטן, אבחון וטיפול

כאב בטן

כאבי בטן הם תלונה שכיחה. ברוב המקרים הכאבים בבטן נגרמים מגורמים חסרי חשיבות וצפויים לחלוף תוך דקות. לעתים כאבים בבטן מעידים על בעיה משמעותית יותר. בקטגוריה הזאת הוספתי עבורכם מידע שעוסק במגוון גורמים לכאבים בבטן כולל פגיעות הנמצאות בתחום הידע המקצועי שלנו - בקיר השרירי של הבטן. אבחון מהיר והבנת מנגנון התפתחות הבעיה יאפשרו לנו, כאשר כאשר מדובר בפציעה של השרירים ורקמות החיבור בבטן, להעניק לכם טיפול יעיל ולמנוע התפתחות כאבים כרוניים. כאבים שמקורם תוך בטני יופנו לקבלת טיפול מתאים.

 כאבי בטן כרוניים הם תלונה שכיחה. פתולוגיות רבות עלולות לגרום להם כולל פגיעה באיברים פנימיים כגון הלב, הריאות, מערכת העיכול והמערכת הגניקולוגית וגם פגיעה שרירית. אבחון מדויק הוא קריטי כדי להעניק את הטיפול הטוב ביותר למנוע סיכון מיותר.

 כאשר מדובר בכאבי בטן יש חשיבות למהירות שבה אנו מאבחנים את מקור הבעיה. נכון לא כול מיחוש בבטן כרוך בסכנת חיים. בחלק מהמקרים מדובר בסך הכול בכאבי שרירים בבטן או "קלקול קיבה" אך לפעמים בלי טיפול מהיר מרחפת סכנה לחייו של החולה.

 כאב בטן הינו תסמין שכיח הנגרם בין היתר בגלל נזק בדופן הבטן או באיבר פנימי המצוי בחלל הבטן או בסמיכות לה. בגלל ריבוי הפתולוגיות מסכנות החיים שיש ביכולתן לגרום לכאבי בטן באחריותו של הרופא המאבחן לבצע אבחנה מבדלת מדוקדקת.

את סובלת מדיכאון, עצבנות, שינויים במצב הרוח, כאבי גב, כאבי שרירים או כאבי פרקים? יתכן ומדובר ב "תסמונת קדם וסתית". בעיה רפואית זו גורמת למגוון רחב של תסמינים ובכללם: כאבי ראש, כאבי גב ועוד ומשפיעה על איכות חייהן של נשים רבות.

אחד הגורמים לכאבי בטן הוא לכידה של עצב חישתי בטני קדמי (Anterior cutaneous nerve entrapment) בקיר הבטן (Abdominal wall). מדובר בכאבים חדים וממוקדים הממוקמים בשטח עור קטן יחסית עם יכולת להקרין לשטח עור נרחב יותר.